PIKNIK HISTORYCZNY W DOBRZYNIU NAD WISŁĄ

4 października dołożyliśmy swoją obecnością małą cegiełkę w Pikniku Historycznym w Dobrzyniu nad Wisłą w ramach projektu “Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie”, który promuje lokalny patriotyzm.

W programie niedzielnego festynu historycznego było m.in.: seminarium historyczne poświęcone 4 Szwadronowi „Dzieci Kujawskich”, ułani na koniach, pokaz szabli i lancy w wykonaniu Ułanów z 11 Pułku Ułanów Legionowych, pokaz grup rekonstrukcyjnych, stoiska o tematyce wojskowej a na nich repliki broni
i elementy uzbrojenia oraz główna atrakcja czołg Renault FT z okresu wojny polsko-bolszewickiej 1920 r., obozowisko z czasów walk o niepodległość, a także liczne konkursy dla młodzieży szkolnej i nie tylko z nagrodami. 

Zdjęcia: Rekografia, Bartek Janiczek. 

Zdjęcia wykonane podczas Pikniku Historycznego poświęconego 4 szwadronowi „Dzieci Kujawskich” dn. 24.10.2021 r. w ramach projektu „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie” dofinansowanego ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Patriotycznej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.

Dziś: 1 Wszystkich: 149324